„stary Kierowca” Branży Zegarmistrzowskiej? Prawdziwa Historia Vacheron Constantin American 1921

Dzięki ekscentrycznemu zegarowi Vacheron Constantin American 1921 jest często określany jako „zegarek kierowcy”, ale czy istnieją jakieś dowody na to, że jest to jego pierwotna intencja? Niedawna aukcja zabytkowych nadgarstków Vacherona Constantina skłoniła Adriana Hailwooda z Fellows & Sons do podjęcia decyzji o zbadaniu historii tak zwanego „zegarka kierowcy”.

Vacheron Constantin American 1921 antyczny zegarek

   Amerykanin Vacherona Constantina z 1921 r. Jest rzadki i ekscentryczny. W 2008 r. Został ponownie zinterpretowany jako część serii Historyczne dzieło sztuki. Różnica między nowoczesnym Vacheron Constantin American 1921 a zabytkowym Vacheron Constantin American 1921 polega na układzie sekund sekundowych – pierwsza wykorzystuje nowoczesny mechanizm, druga sekunda jest ustawiona na godzinie trzeciej i jest ustawiona pod kątem prostym do korony; ta druga jest tarczą sekundową. Ustaw na godzinie 6, naprzeciwko korony.
   Pierwsze tego typu zegarki Vacheron Constantin zostały wyprodukowane w 1919 roku z koroną na lewym uchu. Według odpowiedniej literatury ta partia zegarków była początkowo ograniczona do 12 sztuk i była przeznaczona wyłącznie na rynek amerykański, ale zakres zegarka został później rozszerzony. Jest to zrozumiałe: jeśli weźmie się pod uwagę kierunek tarczy, gdy trudno jest odczytać lewą ręką, wydaje się właściwe, aby nosić ją tylko prawą ręką. Być może w Stanach Zjednoczonych nie ma wystarczającej ilości lewaków, aby wchłonąć początkową produkcję, co oznacza, że ​​zegarek musi szukać innych rynków. Później Vacheron Constantin postanowił wznowić wydawnictwo American 1921. Tym razem korona jest osadzona na prawym uchu i jest również ograniczona do 12 sztuk. Została wprowadzona na rynek amerykański w latach 1921–1931.

Vacheron Constantin Historiques historyczne dzieło Amerykański 1921 nowoczesny zegarek

   Wierzę, że kiedy zobaczysz ten typ zegarka, natychmiast pojawia się pytanie: dlaczego korona powinna być przesunięta? Zwykle odpowiedź brzmi: „zegarek dla kierowcy”, który ułatwia odczytywanie informacji o tarczy podczas trzymania kierownicy. Jest to atrakcyjny design, który często się powtarza, podobnie jak asymetryczny zegarek Cartier Tank. Muszę jednak przyznać, że nie wierzę w odpowiedź na tak zwany „zegarek kierowcy”.
   „Zegarek kierowcy” istnieje, zwykle odnosząc się do zakrzywionego zegarka pierwotnie produkowanego przez amerykańską markę Gotham (używanego również przez takie marki jak Jaeger-LeCoultre). Podczas normalnego noszenia tarcza wyświetlacza znajduje się z boku nadgarstka. Po przytrzymaniu kierownicy tarcza wyświetlacza zmienia się w Prosto Później Girard Perregaux Casquette, Bulova Computron, Riehl Syncronar, Amida Digitrend i MB & F HM5 On the Road Again, które zostały ponownie wydane w ostatnich latach, przyjęły ten projekt. Te zegarki „z boku” ułatwiają kierowcy odczytanie informacji o czasie, ale nie Vacheron Constantin American 1921.

Zegarek offsetowy Waltham

   Badając tło historyczne tych zegarków offsetowych, widzimy, że Vacheron Constantin nie jest pierwszą marką, która produkuje takie zegarki. Pochodzenie zegarków offsetowych pochodzi ze Stanów Zjednoczonych, na które wpływ ma siła napędowa produkcji większej liczby zegarków przed pierwszą wojną światową. Według Stana Czubernata, eksperta w dziedzinie zegarków Trench Watch oraz autora zegarków Elgin Trench Watch i Waltham Trench Watch, „pierwszą rundę skrzyni z odsadzoną koroną zaobserwowano około 1914 r. … po 3 latach Wychodzi poduszka z koronką. ”
    „Podczas pierwszej wojny światowej ruchy produkowane w Stanach Zjednoczonych były zasadniczo podzielone na dwie kategorie: Savonette i Lépine, z koroną ustawioną na godzinie 3 ( (Konfiguracja tradycyjna), ta ostatnia korona jest ustawiona na godzinę 12 (konfiguracja z przesuniętą koroną). Z powodu wybuchu wojny zegarki okopowe są na ogół mało i cieszą się dużym popytem. Uważam, że kiedy Stany Zjednoczone w końcu weszły w wojnę w 1917 r., Większość amerykańskich zegarków Producenci skrzynek zaczęli zwiększać produkcję pudełek z koronką offsetową, aby zaspokoić faktyczny popyt. Początkowo producenci mechanizmów mieli wystarczający zapas otwartych pudełek, więc kiedy producenci pudełek zaczęli produkować więcej zegarków z koronką offsetową, Silne zapotrzebowanie na zegarki można łatwiej zaspokoić ”.

Elgin Offset Crown Watch

   Zasadniczo wczesne zegarki były w większości wyposażone w ruchy zegarków kieszonkowych, z których ruchy Savonette były stosunkowo rzadkie, ponieważ futerały na zegarki myśliwskie były bardziej męskie i większe. W przypadku kobiet mniejszy zegarek (zegarek Fob) wykorzystuje mechanizm Lépine i offsetową koronkę. Dziewięciu producentów obudów produkuje obudowy z przesunięciem okrągłym, a trzech innych producentów produkuje opakowania z poduszką w kształcie poduszki, głównie zaopatrujące Elgin i Waltham. „Nic.
   Mówiąc o tym problemie, Stan Czubernat powiedział: „Myślę, że konstrukcja przesuniętej korony nie ma nic wspólnego z„ jazdą ”. Jesienią 1913 r. Elgin wypuścił pierwszy męski zegarek firmy i wybrał kierowcę wyścigowego. Są to Louis Disbrow i Endicott. W reklamie drukowanej dwie osoby prowadzą samochód i noszą zegarek Elgin.

Elgin oglądać reklamy drukowane

   W tych reklamach nie widzimy przesuniętego zegarka koronowego; zamiast tego zegarki w reklamie mają tradycyjną konfigurację, korona jest ustawiona na godzinie 3. We wrześniu 1915 r. Elgin uruchomiła nową reklamę. Obrazem reklamowym był dżentelmen prowadzący samochód i noszący zegarek. Zegarek nadal korzysta z tradycyjnej konfiguracji. O ile mi wiadomo, w Stanach Zjednoczonych podczas I wojny światowej nie było reklam prowadzenia samochodów i noszenia zegarków koronowych. Nawet gdy zakres został rozszerzony o reklamy drukowane przedstawiające pilotów podczas pierwszej wojny światowej, wnioski były zasadniczo takie same.
   Jeśli miejsca narodzin koron offsetowych nie były początkowo uważane za „zegarki kierowców”, możemy spokojnie założyć, że tak naprawdę nie są. Wręcz przeciwnie, jest bardzo prawdopodobne, że amerykański żołnierz przybył do Europy w 1917 roku z przesuniętym zegarkiem w kształcie poduszki w kształcie poduszki. Kilka lat później Vacheron Constantin zmodernizował ten projekt do poziomu luksusowego zegarka i sprzedał go z powrotem do Stanów Zjednoczonych. Oczywiście zastosowano zegarek kieszonkowy w stylu lépine. Ruch, to kreatywny wybór.
   Powrót do historii, oryginał jest jasny, wszystko to nie umniejsza rzadkich cech i czarującego uroku Vacheron Constantin American 1921. Twórcze wykorzystanie offsetu w kształcie poduszki, które zostało przekształcone w unikalne logo marki, zostało rozpowszechnione na zawsze, a nawet ponownie zinterpretowane po 87 latach. Jest to cały świat na świecie, a śmiałość i wizja Vacheron Constantin są niesamowite. Vacheron Constantin American 1921 jest nie tylko rzadki w produkcji i elegancki w wyglądzie, ale także przyciąga wzrok i jest godny posiadania.